Joao Pedro’dan dikkat çeken Fenerbahçe itirafı!

,Fenerbahçe’den ayrılarak Brezilya ekibi Gremio’ya transfer olan Joao Pedro, açıklamalarda bulundu. Pedro, yaptığı açıklamada Cagliari ve Fenerbahçe kariyerinden bahsetti.

“Cagliari, benim hayatımın bir parçası”

Cagliari tarihinin bir parçası olmanın güzel bir şey olduğunu ifade eden Pedro, “Cagliari’den ayrılmak benim için çok zordu. Cagliari, benim hayatımın bir parçası. Bu konudaki sessizliğim, zor verilen ayrılık kararının bir yansımasıydı. Çünkü, kolay değildi.” dedi.

“Cagliari’ye dönme fırsatı bu yaz karşıma çıkmadı”

Gremio’ya transfer süreci hakkında “Ne yazık ki yapmak zorunda olduğum bir transferdi” diyen deneyimli santrafor, “Söylenenleri, konuşulanları anlayışla kabul ediyorum ama o anda benim için belki de en iyisinin ne olduğunu da düşünmek zorundaydım. Uğruna birçok gece uykusuz kaldığım çok kişisel bir seçimdi. Kendim, ailem ve genel olarka hayatım için doğru seçimi yapmak zorundaydım. Cagliari’ye dönme fırsatı bu yaz karşıma çıkmadı.” şeklinde konuştu.

“Fenerbahçe’den ayrılmak istemiyordum”

Fenerbahçe’den ayrılmak istemediğini de sözlerine ekleyen Joao Pedro, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“İtalya’ya geri dönme fırsatı ortaya çıkmadı. Birçok kişi bana yazdı çünkü Fenerbahçe’den ayrılma ihtimalim vardı. Birkaç söylenti çıktı ama hiçbir İtalyan kulübü bana teklif yapmadı. Peki ya teklif olsaydı? Değerlendirebileceğim bir ihtimal olurdu. Ancak, İtalyan kulüpleri masada değildi. Prensip olarak Fenerbahçe’den ayrılmak istemiyordum. Uzun uzun düşünülmüş bir seçim değildi. O an geldi ve ben de Gremio’yu kabul ettim.”

28 maçta 5 gol attı

Fenerbahçe’ye geçen sezon Serie A ekibi Cagliari’den transfer olan Pedro, Fenerbahçe’de yaşadığı sakatlıklar nedeniyle iyi bir sezon geçirmedi. Sarı-Lacivertli forma ile tüm kulvarlarda 28 maça çıkan Brezilya asıllı İtalyan golcü, 5 gol 1 asistlik performans sergiledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x