Alman Otomobil Devi Audi Üretimi Durdurdu!

Almanya’nın güneyinde şiddetli yağışlar sel felaketine yol açtı. Alman otomobil üreticisi Volkswagen Grubunun (VW) lüks markası Audi, Ingolstadt’ta bazı üretim vardiyalarını sel nedeniyle durdurmak zorunda kaldı.

Yağışlar, Rems-Murr ve Ostalb bölgelerinde kritik seviyeye ulaştı. Nehir seviyesinin yükselmesi nedeniyle Abtsgmünd’de (Ostalb bölgesi) nehre yakın yerleşim alanları boşaltıldı. Bölge sakinleri acil durum sığınaklarına yerleştirilirken, önlem olarak bugün okulların kapatılmasına karar verildi.

Günlerdir aralıksız yağan yağmurun ardından Baden-Württemberg eyaleti ve Bavyera’nın birçok bölgesinde nehir ve dereler taştı. Çok sayıda insan evini terk etmek zorunda kaldı.

Alman üretici, çalışanlarına gönderdiği uyarı mesajında, Ingolstadt’ta A3 ve Q2 araç modellerinin üretiminin yapıldığı bazı vardiyaların iptal edildiğini duyurdu.

Ren nehrinin bazı bölümleri, şiddetli yağışların su seviyesini yükseltmesinin ardından kargo taşımacılığına kapatıldı. Yüksek su seviyesi, gemilere köprülerin altından geçmek için yeterli alan bırakmıyor ve gemilerin komşu ülkelere gitmesini engelliyor.

Meteoroloji, aralıksız yağışın cuma gününden bu yana devam ettiğini ve normalde bir ayda görülen yağışın bir günde düştüğünü bildirdi. Baden-Württemberg eyaletindeki Kisslegg beldesinde cuma günü 24 saatte metrekareye ortalama 130 kilogram, Bavyera’daki Bad Wörishofen beldesinde de ortalama 129 kilogram yağış düştü. Yağışın yarına kadar sürmesi beklenirken halka dikkatli olmaları uyarısı yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x